Okna pasywne – drewniane kontra aluminiowe

Z roku na rok popularność domów pasywnych wzrasta. Dlatego też warto zwrócić na nie uwagę. Tym bardziej że w ten sposób można naprawdę sporo oszczędzić. Na samym początku warto przede wszystkim pomyśleć o oknach pasywnych. W końcu można je zamontować w każdym mieszkaniu i domu, a następnie czerpać z nich wszystkie korzyści.

Inwestycja w okna pasywne drewniane lub aluminiowe

Okna pasywne są na tyle wartościowe, że zazwyczaj wiążą się one ze znacznie większymi kosztami, niż tak zwane plastiki. Jednak osoby, które decydują się na okna pasywne, wiążą się z tymi kosztami. Dla nich najważniejsza jest cała paleta korzyści, która wiąże się z tego typu oknami. I nic w tym dziwnego w końcu to właśnie dzięki nim można zaoszczędzić całkiem spore sumy pieniędzy. Jednak, aby tak się stało, ważne jest dokonanie tak ważnego wyboru, jakim jest zdecydowanie się na okna pasywne aluminiowe lub też na drewniane. Decyzja ta sprawi, że w najbliższych latach będzie trzeba borykać się z konsekwencjami. Dlatego też trzeba szczególnie przeanalizować obie opcje. Trzeba przyznać, że znacznie częściej wybierane są okna aluminiowe. Jednak nie musi oznaczać to, że są one znacznie lepsze od okien pasywnych drewnianych. Prawda może być zdecydowanie odwrotna. W końcu drewno jako budulec pomaga zachować ciepło znacznie bardziej. Dlatego też można uznać, że w wielu przypadkach będą one znacznie lepszym rozwiązaniem. Jednak wybór jest kwestią indywidualną, którą po prostu trzeba oprzeć o fakty związane z oboma rodzajami okien. W ten sposób będzie można czerpać pełne korzyści. Nie zastąpiona będzie rada specjalistów, którą warto wziąć poważnie pod uwagę.

Kiedy warto pomyśleć o zamontowaniu okien pasywnych?

Okna pasywne są wybierane przede wszystkim przez osoby, które pragną zacząć oszczędzać. Jednak, jak wiadomo, najwięcej korzyści przynieść mogą one zimą. W końcu w tym okresie na dworze jest najniższa temperatura i konieczne staje się znacznie częstsze dogrzewanie mieszkania, czy też domu. Dlatego też profile pasywne mają sprawić, aby ciepło pozostało w pomieszczeniach i nie uciekało na zewnątrz. Jednak, aby tego typu oszczędności finansowe stały się prawdziwe, trzeba odpowiednio wcześniej pomyśleć o zamontowaniu takowych okien. Zimą będzie zdecydowanie za późno. Najlepszym rozwiązaniem stanie się zatem pomyślenie o tym jeszcze latem. Tym bardziej że bardzo często jesienie również bywają chłodne, a czasem dorównują również zimie. Dlatego też lepiej pomyśleć o oknach pasywnych aluminiowych lub też drewnianych wcześniej.

Przykładowe okna drewniano-aluminiowe można zobaczyć na stronie www – białostockiego producenta okien, firmy Witraż, oto niektóre realizacje:

duo contour
profil duo contour
profil duo classic
duo classic