Omawiamy kleje marki Loctite

Klej o błyskawicznym działaniu to zdecydowanie coś, co warto mieć w szafce domowej. Jakie właściwości ma produkt Loctite 406? Do jakich powierzchni się nadaje?

Szerokie zastosowanie produktów Loctite

Główną zaletą kleju Loctite jest to, że nadaje się do większości tworzyw sztucznych. Bez problemu radzi sobie z klejeniem m.in. polipropylenu, kauczuku, gumy, a także drewna. Sporą zaletą jest również to, że umożliwia mocowanie małych elementów, dzięki czemu precyzyjne nałożenie produktu na nawet drobna część nie jest trudne. Nie bez powodu klej wykorzystuje się do naprawy gumy w mechanizmach drzwi samochodowych lub uszczelek. Uniwersalne zastosowanie sprawia, że klej Loctite zdecydowanie warto mieć pod ręką.

Jakie cechy posiada klej?

Ze względu na to, że jest to produkt o działaniu błyskawicznym, wystarczy kilka sekund, by zespolić ze sobą elementy. To znacznie ułatwia pracę. Warto jednak pamiętać o tym, by precyzyjnie nanieść na siebie części, by nie doprowadzić do nieodwracalnych pomyłek. Dość ciekawą cechą jest także to, że klej Loctite można stosować w niskich i wysokich temperaturach (od -40°C do 120°C). Produkt ma krótki czas wiązania i niską lepkość. Nadaje się również do klejenia w wodzie i jest bezbarwny, dzięki czemu łatwo go dopasować do danej powierzchni bez pozostawiania nieestetycznych śladów.

loctite 406

Sposób użycia

Klej Loctite nakłada się szybko i bezproblemowo, jednak – jak wcześniej wspomniano – ma niemal natychmiastową przyczepność. Może to być zarówno zaletą, jak i wadą, bowiem szybkie działanie jest dość często pożądaną cechą, ale ogranicza możliwość poprawy zespolenia. Oczywiście nie należy zapominać o ułożeniu klejonych elementów w odpowiedniej pozycji – wytrzymałość tworzy się w ciągu 72 godzin od aplikacji.