Wygodna aplikacja kleju bez zabrudzeń – pistolet do kleju dwuskładnikowego

Przymierzając się do sklejenia dwóch elementów stajemy przed poważnym dylematem: jakiego środka do klejenia użyć? Jak wiadomo, nie wszystkie preparaty klejące nadają się do łączenia ze sobą delikatnych elementów, dlatego nad wyborem kleju trzeba się poważnie zastanowić. Najlepiej postawić na rozwiązanie uniwersalne – czyli na klej, który nadaje się niemal do wszystkiego.

Charakterystyka kleju dwuskładnikowego

Choć klej dwuskładnikowy nie jest produktem nowym na rynku, wiele marek oferuje swoim klientom preparaty nowoczesne, charakteryzujące się trwałością i uniwersalnością. Jednym z nich jest klej dwuskładnikowy. Jego fenomen polega na połączeniu ze sobą dwóch składników, z których główny pełni funkcję klejącą, dodatkowy z kolei ma za zadanie utwardzać klej i całe mocowanie. Najnowocześniejsze tego typu preparaty bazują na żywicy i akrylu – substancjach, które (odpowiednio spreparowane) mają właściwości klejące.

Jak prawidłowo nałożyć klej dwuskładnikowy?

Klej dwuskładnikowy, aby w 100% pełnił swoją funkcję, powinien zostać nałożony na czystą, odtłuszczoną powierzchnię. Wszelkie zanieczyszczenia obecne na klejonym materiale sprawią, że klej przylgnie do niego niedokładnie – będzie to miało więc niekorzystny wpływ na jego żywotność oraz trwałość łączenia elementów. Aplikacja preparatu powinna przebiegać w sposób sprawny (nie można wykonywać tej czynności zbyt długo, ponieważ klej zacznie samoistnie zasychać). Można przeprowadzić ją ręcznie lub przy użyciu nowoczesnego pistoletu do kleju dwuskładnikowego.

pistolet do kleju dwuskładnikowego

Pistolet do kleju dwuskładnikowego – zalety zakupu

Pistolet przeznaczony do aplikacji kleju pomaga w precyzyjnym rozmieszczeniu preparatu na klejonych powierzchniach. Co więcej, pozwala on uniknąć zabrudzenia skóry klejem, jak również minimalizuje ryzyko przedostania się preparatu do gałki ocznej lub ust.